Özyeğin Üniversitesi VEX Robotics Yaz Kampı

//Özyeğin Üniversitesi VEX Robotics Yaz Kampı

Özyeğin Üniversitesi VEX Robotics Yaz Kampı

Teknoloji ve Endüstri’de yaşanan gelişmelerle birlikte değişen eğitim anlayışı öğrencilerin bilimsel bilgi ile birlikte mühendislik becerileri kazanmalarını, fikir üretebilen ve ürettiği fikri gerçekleştirebilen bireyler olabilecekleri bir eğitim modeline ihtiyaç duyulmaktadır. Dünyada STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) alanları eğitimi olarak yaygınlaşan akım da bu ihtiyaca çözüm üretmek amacıyla gelişim göstermektedir.

 

Bu bağlamda gençlerimizin bilim ve teknolojiye olan ilgisini arttırmak ve geliştirmek amacıyla, 3 günlük bir programla düzenlenmesi planlanan yaz kampı etkinliği ile ülke genelinde alanda tecrübeli ve tecrübesiz 500 öğrencinin bir araya getirilmesi planlanmaktadır.

500 Lise öğrencisinin katılımı planlanmaktadır. 500 Öğrenci içinden:

● 200 öğrenci: Türkiye içinde dezavantajlı bölgelerde eğitim görmekte olan, desteklenmesi halinde ülkede bilim ve teknolojinin gelişimine katkı sağlayacak öğrencilerin seçilmesi planlanmaktadır.

● 150 öğrenci: Bu sene Türkiye’de düzenlenen VEX Robotics Competition yarışmalarına katılmış, robotik konusunda tecrübeli, mentorluk yaparken aynı zamanda becerilerini geliştirebilecek öğrencilere ulaşılacaktır.

● 150 Öğrenci: VEX Robotics Competition ile henüz tanışmamış. robotik konusunda ilgisi olan ancak VEX Robotics ürünlerini kullanmamış tecrübeli, tecrübesiz öğrencilerden seçilecektir. Öğrenci seçimi Educat Robotics firmasından alınan okul bilgileri üzerinden eleme yoluyla yapılacaktır.

 

Türkiye’nin farklı bölgelerinden bir araya gelerek farklı sosyal, kültürel, ekonomik imkanlara sahip öğrencilerin bir araya geldiği 500 kişilik bir ekip aynı zamanda  robotik ve mühendislik alanında da farklı ön becerilere sahip olacaklar.

 

VEX World yarışmalarında tecrübeli öğrenciler için süreç ayrıca planlanmıştır. Geleceğin iş dünyasında başarılı bir mühendisin takım yönetimi ve liderlik becerilerine sahip olması gerekmektedir. Mühendislik yolunda ilk adımı atmış olan VEX World öğrencileri mentorluk, akran eğitimi gibi çalışmalarla bu süreci deneyimleyeceklerdir.  Bu deneyimlerle beraber katılacakları İnovasyon Liderleri Programı Mentor Eğitimi  ile bilişim ve teknoloji alanlarında ülkemizde sembol haline gelmiş liderlerden kamp süresince dersler alacaklar.  Takım yönetimi, liderlik, proje geliştirme, güncel teknolojiler, geleceğin mühendislik alanları gibi inovasyon ve girişimcilik odaklı eğitimler ile süreci tamamlayacak öğrencilerimiz lider mühendis adayları olarak kampı sonlandıracaklar.

Detaylı bilgilere ve başvuru formuna 15 Şubat 2018 tarihinden itibaren web sitemizden ulaşabilirsiniz.

2018-09-05T14:58:49+00:00
X