Ödüller2018-09-22T21:27:40+00:00

VEX IQ OFF-SEASON ROBOTİK TURNUVASI ÖDÜLLERİ

VEX-IQ Off Season Turnuvasına sayılı günler kaldı. Turnuvalarda ödüller turnuvaya katılan takım sayısına, turnuvada gerçekleşen etkinliklere göre değişiklik gösterir.

Tüm takımlara şimdiden başarılar.

Dostluk Mücadelesi Şampiyonluk Ödülü, Dostluk Mücadelesi Final Turu ’nda en yüksek puanı alan ittifakın takımlarına verilir.
Dostluk Mücadelesi Şampiyonluk Ödülü, Dostluk Mücadelesi Final Turu ’nda en yüksek 2. puanı alan ittifakın takımlarına verilir.
VEX IQ Robot Becerileri Birincilik Ödülü, Programlama Becerileri  ve Sürüş Becerileri yarışmalarından toplamda en yüksek puanı alan takıma verilir.
VEX IQ Robot Becerileri İkincilik  Ödülü, Programlama Becerileri Şampiyonluk ve Sürüş Becerileri Şampiyonluk yarışmalarından toplamda en yüksek puanı alan ikinci takıma verilir.
VEX IQ Robot Becerileri Üçüncülük  Ödülü, Programlama Becerileri Şampiyonluk ve Sürüş Becerileri Şampiyonluk yarışmalarından toplamda en yüksek puanı alan üçüncü takıma verilir.
Jüri Ödülü, yaptığı çalışmalar nedeniyle diğer takımlardan farklılaşan, örnek olarak gösterilebileceğini inandıkları  takıma verilir.

Jüri Ödülü Kriterleri:

Etkinlikteki örnek çaba ve azim ve / veya sezon boyunca mevcut ödül kategorilerine girmeyecek takım başarıları.

Tasarım Ödülü, hangi takımın dizaynının, bu seneki oyuna en yaratıcı çözüm ile en iyi şekilde birleştirene verir. Bu takım, katı mekanik yeteneği, benzersiz tasarım çözümlerini ve yenilikçi oyun yaklaşımları içeren oldukça yaratıcı bir tasarım süreci sergiler. Tasarım Ödülü, Mühendislik Tasarım Sürecini en doğru şekilde uygulayan ve bunu hazırladıkları Mühendislik Defteri ile yansıtan takıma verilir. Bu ödül sahibi sadece robot başarısı değil, defter aracılığı ile takımın turnuva öncesi sürecinin de değerlendirilmesiyle bulunur.
Tutku Ödülü, en ilginç robotu yapan, genel kaliteyi açıkça gösteren yüksek puanlama yapan robotun takımına sunulur. Bu takımın Robotu, tasarlanan görevi yerine getirmek için sağlam bir şekilde yapılmış, sağlam bir mekanik tasarım sergiler. Robotun programlanması sürekli etkili ve başarılıdır.
Yapı Ödülü, robotunun sahip olduğu detaylara, mekanik ve elektronik bileşenlerden etkin biçimde yararlanmasına ve sahadaki güvenilirliğe dikkat çekeni iyi hazırlanmış ve inşa edilmiş bir robot yapan takıma verilir.
Enerji Ödülü, VEX IQ yarışmalarında sınırsız coşku ve enerjiyi sergileyen ve paylaşan takıma verilir. Bu takımın coşkusu açıkca diğer takımlardan daha çok yükselir.
Düşünülmüş Program Ödülü, oyun zorluğunu çözmek için stratejilerinin bir parçası olarak kaliteli programları geliştiren ve etkili bir şekilde kullanan bir ekibe verilir. Kazanan ekip üyeleri, programlama sürecini strateji aşamasından, son haline kadar olan sürecini hakemlere açıklayabilirler.
Özgün Üretim Ödülü, robot dizaynını, bu seneki oyuna en yaratıcı çözüm ile en iyi şekilde uygulayan takıma verilir. Bu takım, mekanik yeteneği, benzersiz tasarım çözümlerini ve yenilikçi oyun yaklaşımları içeren oldukça yaratıcı bir tasarım süreci sergiler.

Not: OFF-SEASON Turnuvalarında ödüller VEX Robotics Resmi Türkiye Event Partneri tarafından belirlenir. Ödül sayılarında değişiklik olabilir.

X