VEX Lise Takımları Sezonu Hisar Okulları’nda Açıyor!

//VEX Lise Takımları Sezonu Hisar Okulları’nda Açıyor!

VEX Lise Takımları Sezonu Hisar Okulları’nda Açıyor!

Ülkemizde etkinliklerine 2017-2018 sezonunda başlayan VEX Robotics Competition, 12. Teması VEX Turning Point ile 2018-2019 sezonunda tüm dünyada ve Türkiye’de bir çok farklı ilde ücretsiz turnuvaları ile öğrencileri mühendislik ve robotik alanında kendilerini geliştirmeye teşvik ediyor. 

VEX Turning Point teması hakkında bilgi almak için burayı tıklayın.

Yeni temanın ilk turnuvası 17-18 Kasım 2018 tarihlerinde Hisar Okulları’nın ev sahipliğinde düzenleniyor. Takımlar 17 Kasım Cumartesi saat 13:30 itibariyle yarışma alanına giriş yapıp hazırlıklarına başlayacaklar.  

Takımların robot üzerindeki son çalışmalarını yapacaklar ve kurulu VRC turnuva sahası üzerinde robotlarını deneme imkanı bulacaklar. Aynı zamanda ilk gün takımların kendi başarısına odaklanan “Robot Skills Challenge” etkinlikleri de düzenlenecek.

Etkinlikte büyük heyecan ise 18 Kasım Pazar günü yaşanacak. Robotlar sahaya ittifaklar halinde çıkarak  kıyasıya mücadele edecekler. Turnuvanın doğasına yerleşen centilmenlik, kısa sürede planlanan ittifak stratejileri ile birlikte final turlarına taşınacak.

Takımların sadece robotları ile değil,  robotlarını yapmak için öğrendikleri her şey ve geçirdikleri tüm süreç ile beraber değerlendirileceği turnuvada sergilenen beceriler sadece takımların değil, tüm misafirlerin ilgisini çekeceğe benziyor.

Katılımın tamamen ücretsiz olduğu etkinlikte, tüm takımları büyük sürprizler bekliyor. Sezonun ilk etkinliğinde buluşmak üzere.

Derneğimiz üzerinden takım kayıtları için burayı tıklayın.

Turnuva kural kitapçığı için burayı tıklayın.

2018-10-13T21:07:39+00:00
X