VEX Robotics İstanbul Turnuvası Nişantaşı Üniversitesi NEOTECH Kampüsü’nde yapıldı.

//VEX Robotics İstanbul Turnuvası Nişantaşı Üniversitesi NEOTECH Kampüsü’nde yapıldı.

VEX Robotics İstanbul Turnuvası Nişantaşı Üniversitesi NEOTECH Kampüsü’nde yapıldı.

Nişantaşı Üniversitesi, ERA Okulları, Eğitim Bilimleri ve Eğitimde İnovasyon Derneği işbirliğiyle düzenlenen, Türkiye genelinden yaklaşık 200 öğrenci ve 42 takımın yarıştığı “VEX IQ Off-Season Robotik Turnuvası”İstanbul’da gerçekleştirildi.

İstanbul’da bu yıl ikincisi düzenlenen VEX IQ Challenge, Nişantaşı Üniversitesi NEOTECH Kampüsünde, bu sene NEXT LEVEL temasıyla gerçekleştirildi. Yarışmada, robotik bilimiyle genç yaşlarda tanışan öğrenciler yıl içerisinde yaptıkları tasarımları sunarak yarıştılar. Yarışmada, Türkiye genelinde ortaokulda eğitim gören yaklaşık 200 öğrenci ve 42 takım yarıştı. Ortaokul kategorisinde turnuva şampiyonluğunu Sultan Fatih Koleji’nden katılan “SFK Robotiks” ve “SFK Mekanik” takımları paylaştı. Yaklaşık 10 jürinin robot tasarımlarını değerlendirdiği yarışmada, öğrencilere birçok farklı kategoride ödül almaya hak kazandı.

Ödül töreninde yarışmanın şampiyonları “Dostluk Mücadelesi” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.Ayrıca, çocuklar  Tasarım, Enerji, Jüri Özel ve Özgün Tasarım kategorilerinde ödüller alırken, tüm katılımcı takımlara Eğitimde İnovasyon Derneği onaylı katılım sertifikaları ve katılım madalyaları da takdim edildi.

 

VEX IQ Off-Season Robotik Turnuvası İstanbul’da ödül alan takımların tam listesi şöyle;

Ortaokul Kategorisi

Dostluk mücadelesi 1.si Turnuva Şampiyonu İttifak takımları

SFK Robotiks (Sultan Fatih Koleji) ve SFK Mekanik (Sultan Fatih Koleji)

Dostluk mücadelesi 2.si Turnuva İkincisi İttifak takımları

TechnoRobot ve Little Warriors

Tasarım Ödülü

EpicTeam

Enerji Ödülü

Mad Girls

Özgün Tasarım Ödülü

RoboTeam

Jüri Özel Ödülü

Ielev Robotics

2019-03-12T18:57:32+00:00
X