VEX Robotics Turkey Championship – VEX Robotics Türkiye Şampiyonası2019-01-06T20:37:11+00:00

Dünya’nın en geniş katılımcılı robotik ve mühendislik yarışması VEX Worlds Türkiye’de. Türkiye’de düzenlenen ilk resmi turnuva olan VEX IQ Challenge Istanbul ve VEX Robotics Competition Istanbul Yarışmaları 24 Şubat 2018 günü Zorlu PSM’de gerçekleştirilecek. Türkiye’nin dört bir yanından gelen takımlar, ortaokul ve lise kategorilerinde birer takımın VEX Worlds Championship’de ülkemizi temsil etmek için seçileceği turnuvada, diğer takımlarla işbirliği de yaparak, iyinin de iyisi olmak için mücadele edecekler.

Dünya çağında 45 ülkede, 20.000 bin takımın üzerinde katılıma sahip VEX Yarışmaları’nın Türkiye’deki en önemli ayağı olan VEX Robotics Turkey Championship’de, ilk ve ortaokul öğrencileri VEX IQ Challenge, lise öğrencileri ise VEX Robotics Competition’da performans sergileyecekler. Sadece robotların değil, robotların tasarım sürecinin de değerlendirileceği turnuvada takımlar diğer takımlarla ittifak olarak mücadele ederken (Teamwork Challenge), sadece takım performanslarını da (Robot Skills Challenge) sergileyecekleri iki ayrı kategoriye girebilecekler.

Öğrencilerin ders ve okul sonrası yaptığı çalışmalarda yarışma temasına ve kurallarına göre ürettikleri robot projelerini sergileme imkanı bulacakları VEX Robotics Türkiye Şampiyonası sadece katılımcılar için değil seyirciler için de büyük bir heyecan sunuyor. Öğrencilerde ancak bir spor müsabakasında görmeye alıştığımız takım ruhu ve aidiyet bilincinin bilim ve teknoloji ile ilgili bir etkinlikte nasıl ortaya çıktığını görmek, öğrencilerin heyecanına ortak olmak için 24 Şubat 2018 Cumartesi günü siz de Zorlu PSM’de olun.

Kural Kitapçıkları, ödül açıklamaları, örnek projeler için detaylı bilgiyi sayfanın devamında bulabilirsiniz.

Ortaokullar İçin Olan Yarışma:

VEX IQ Challenge

Ortaokul ve İlkokul için: RE-VIQC-17-4515: VEX Turkey VIQC Istanbul Turkey Championship
(VEX IQ robotları le yapılacak , ortaokullar ve ilkokullar için olan yarışma)

Liseler İçin Olan Yarışma:

 

Lise için: RE-VRC-17-4506: VEX Turkey VRC Istanbul Turkey Championship (High School)
(VEX EDR robotları le yapılacak , liseler için olan yarışma) 
kodlu ve isimli halleri ile başvuruya açılmıştır.

VEX IQ Challenge Kural Kitapçığı

VEX Robotics Competition Kural Kitapçığı

Mühendislik Defteri

Engineering design notebook (Mühendislik Tasarım Defteri)  VEX Robotics Competition ve VEX IQ Challenge turnuvalarında mücadele eden takımların robotlarının gelişim sürecini not aldıkları ve tutulması zorunlu olan bir defterdir.

STEM Araştırma Projesi

STEM Araştırma Projesi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayın.

VEX Robotics Türkiye Şampiyonası’nda dağıtılacak ödüller aşağıda listelenmiştir..

VEX Robotics Türkiye Şampiyonası Ödülleri

Katılım ve Kayıt

  • Turnuvalara katılım ücretsizdir. Takımlar sadece http://robotevents.org adresinde oluşturacakları hesaplar üzerinden turnuvaya kayıt yaptırabilir. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiye Takım Kaydı Oluşturma sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
  • robotevents.org Robotics Education & Competition Foundation (REC)’ın yarışmaların duyurusu ve kayıt sürecini gerçekleştirmek için kullandığı web-portalıdır. Bu portala üyelik ücretsiz ancak takım yaratma süreci ücretlidir.

Yarışma Yeri ve Tarihi

Tarih:
24 Şubat 2018

Saat:

08.00 – 18.00

Yer
:
Zorlu PSM (Performans Sanatları Merkezi)
Zorlu Center, Levazım Mah. Koru Sok. No:2/PSM/70 Zincirlikuyu, Beşiktaş / İstanbul.

Google Maps:
https://goo.gl/maps/227VvEPjymF2

ANA SPONSOR

ETKİNLİK SPONSORLARI

X